24. dubna 2023, Bratislava
4 minutes read
#BirdPark #DětskéAtrakce #Pinnawale #YalaSafari #Zipline

Nejlepší místa Srí Lanky, kde se vaše děti rozhodně nebudou nudit

Srí Lanka není jen báječnou destinací pro dovolenou ve dvou, je také skvělou volbou pro rodinu s dětmi. Nabízí mnoho zajímavých míst, kde se vaše děti rozhodně nudit nebudou. Kam s dětmi na Srí Lance vyrazit, aby rodinná dovolená opravdu stála za to?

Národní park Yala – Safari

Děti milují zvířata. Pro malé dobrodruhy od 4 let je tak ideálním místem druhý největší a nejnavštěvovanější národní park Srí Lanky, Yala, kde jsou k vidění divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí. Yala je domovem pro slony, leopardy, krokodýly, medvědy, ale i pro mnoho druhů ptáků. Navíc je možné zvířata pozorovat nejen přes den, ale též v noci. Prozkoumání parku v otevřeném jeepu se pro vaše ratolesti i pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.

 

Sloní sirotčinec v Pinnawale a sloní útulek v Udawalave

Pro nezapomenutelnou interakci s přírodou vřele doporučujeme návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage nacházející se ve vnitrozemí. Jedná se o útulek pro osiřelé slony v přirozeném prostředí, kde si můžete užít jejich krmení. Útulek je považován za jakousi sloní Zoo. Ve sloním útulku v Udawalave jsou poté k vidění zraněná slůňata různých velikostí, o které se starají zaměstnanci útulku tak, aby je mohli vrátit do volné přírody. Slůňata se pohybují volně po přilehlém národním parku.

Zdroj: pixabay.com – hhach – sloní sirotčinec Pinnawala

Ptačí park u Hambantoty

Kousek od města Hambantota se nachází tzv. ptačí park. Jeho prohlídka nezabere více než hodinu. K vidění jsou desítky druhů ptactva od pávů, přes plameňáky, papoušky, jeřáby, až po pštrosy. Tento zážitek nadchne celou rodinu. Zvlášť nadšené budou děti z možnosti nakrmit papoušky z ruky. K vidění jsou i velcí ara papoušci, se kterými se mohou také vyfotit.

 

Výlet do laguny na kajaku či katamaránu

K netradičním zážitkům, na které vaše děti nezapomenout, patří výlet do laguny na kajaku nebo katamaránu. Loďky se dají půjčit na mnoha místech. V půjčovně dostanete vesty, nepromokavý pytel na věci a mapu, a můžete vyjet. Vydejte se do laguny nedaleko města Tangalle, kde se nachází ptačí rezervace Kalametiya. V podvečer, při západu slunce tam mezi mangrovníky můžete pozorovat hejna ptáků, opic a varany. Jedná se o úchvatnou podívanou.

Zdroj: pixabay.com – eliya - laguna

Ziplining v Ella Adventure Park

V oblasti Ella se nachází Ella Adventure Park, kde si děti mohou dopřát doslova adrenalinovou zábavu. Tento park totiž nabízí mnoho outdoorových aktivit jako jsou jízdy na lanových drahách, visuté mosty, lezení mezi stromy a další dobrodružné prvky. To vše s okouzlujícím výhledem na okolní krajinu.

 

Vodní svět uprostřed hor v Kandy

Uprostřed hor blízko města Kandy se nachází Rainforest Kandy Water World, který nabízí zábavu pro celou rodinu v podobě vodních zážitků na skluzavkách, v bazénech a dalších atrakcích. Ani zde se vaše děti zaručeně nudit nebudou. Na atmosféře celému zážitku dodává úchvatné prostředí. Přímo ve městě se potom malým dobrodruhům nabízí několik lezeckých stěn.

Zdroj: pixabay.com – jarmoluk – ilustrační foto

Tubing na řece Kelani

Další vodní aktivitou, kterou si vaše děti, jsou-li akčnější povahy, oblíbí, je tubing. Jedná se o sjíždění řeky na nafukovacích duších. Tubing mohou vaše děti vyzkoušet na řece Kelani, která se nachází poblíž města Kitulgala na jihozápadě Srí Lanky. Tato oblast je známá svojí krásnou přírodou a možnostmi pro adrenalinové vodní sporty. Nabízí se zde hned několik tras, včetně klidnějších, které jsou vhodné pro úplné začátečníky.

 

Koupání a hřiště na pláži v Negombu

Oblast Negombo nacházející se na západním pobřeží Srí Lanky je proslulá tím, že má k dispozici hned několik dětských hřišť. To může být naprosto skvělé pro děti, které si rády hrají na písku, koupou se a zároveň touží ještě po skluzavkách, houpačkách a prolézačkách. Moře je zde klidné a poměrně mělké, a tak se jedná o ideální místo pro dětské vodní radovánky. Děti si také navíc mohou užít například jízdy na kruzích či na banánu.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář