24. července 2023, Bratislava
4 minutes read
#AdamsPeak #EllaRock #Pidurutalagala #top8 #WorldEnd

8 vrcholů Srí Lanky, které nabízejí ty nejkrásnější výhledy

Srí Lanka se pyšní okouzlující krajinou, která nezahrnuje jen průzračné vody indického oceánu, ale také pralesy s bujnou vegetací a působivé horské scenérie poskytující překrásné výhledy do okolí. Pro milovníky přírody a dobrodruhy je proto rájem na zemi. Zde se dočtete o osmi vrcholech, na které byste měli vystoupat.

1. Adamův vrch

Adamův vrch, jedna z nejposvátnějších hor v zemi, se nachází ve střední části Srí Lanky. Dosahuje výšky 2 243 m nad mořem a je 5. nejvyšším vrcholem na Srí Lance. Výstup na jeho vrchol je nejen fyzickou výzvou, ale také zážitkem s ohromným duchovním významem. Na vrcholu naleznete ve skále otisk chodidla, které je považováno za otisk Buddhova chodidla při své cestě do ráje. Dechberoucí je výhled z hory, kdy za jasného počasí je možné vidět 65 km vzdálené hlavní město Kolombo.

 

2. Skála Ella

Oblast Ella ležící ve střední části Srí Lanky je proslulá svými zelenými kopci, čajovými plantážemi a vodopády. Se svojí nadmořskou výškou 1 041 metrů nepatří mezi nejvyšší vrcholy, ale cesta na vrchol vede čajovými plantážemi a rozmanitou přírodou, a tak stojí za to jí absolvovat. Na vrcholu se vám poté naskytne nádherný výhled do údolí.

Zdroj: pixabay.com – AdamHillTravel – skála Ella

3. Hora Pidurutalagala

Pidurutalagala je se svojí výškou 2 527 metrů nejvyšší horou Srí Lanky. Nachází se v centrální Srí Lance v Nuwara Eliya, přibližně 80 km od Kolomba. Cesta na vrchol začíná mezi čajovými plantážemi, následně vede do pralesa, kde můžete spatřit rozmanité druhy květin, motýlů a ptáků. Při stoupání jsou k vidění také malé osady a chrámy, které vás kulturně obohatí. Z vrcholu poté uvidíte krásu národních parků, vodopády a rozsáhlé pláně.

 

4. Mini Konec světa

Mini Konec světa nebo-li také Mini World´s End je velkolepým místem, které se nachází v pohoří Knuckles Mountain Range ve středu Srí Lanky poblíž města Kandy. Jedná se o sráz se spádem 1 192 metrů, z něhož se vám naskytne výhled na nádherné scenérie. Navíc návštěvníci mohou na místě navštívit také malebná jezera, horské prameny a prohlédnout si divokou flóru. To vše stojí za vidění.

Zdroj: google.com – Suneth Nirmal Witharana – vrch Mini World´s End

5. Hora Kirigalpotta

Kirigalpotta je se svými 2 395 m druhou nejvyšší horou Srí Lanky. Leží v národním parku Horton Plains, v centrální části Srí Lanky. Nutno říci, že se jedná o nevšední místo. Cesta na vrchol vede hlubokými lesy, kolem skalnatých výběžků, rozlehlých jezer, chladných řek a dechberoucích vodopádů. Výstup je poměrně náročný a můžete se snadno ztratit, proto doporučujeme zaplatit si zkušeného průvodce.

 

6. Hora Thotupolakanda

Thotupolakanda se může pyšnit titulem 3. nejvyšší hory Srí Lanky. Měří 2 354 m. Nachází se též v centrální části Srí Lanky a výstup na její vrchol není zdaleka tak náročný, jako u Kirigalpotty. Horská stezka vede nádhernou panenskou přírodou, kde spatříte mnoho tropických rostlin. Při tomto treku není nutné s sebou mít průvodce, cesta vede přímo nahoru. Doporučujeme však jít ve skupině, neboť v oblasti se pohybuje volně žijící leopard skvrnitý.

Zdroj: pixabay.com – google.com – hora Thotupolakanda

7. Vrchol Namunukula

Vrchol Namunukula patří mezi méně známé a navštěvované vrcholy. Najdete jej v centrální části Srí Lanky, poblíž města Badulla, které je známé pro svoji krásnou krajinu. Měří 2 035 metrů, což z Badully činí významný bod, z jehož vrcholu je nádherný výhled na okolní i vzdálenější hory a do údolí. Stezka k vrcholu vede přes čajové plantáže, horské louky a pralesy, takže se máte opravdu na co těšit.

 

8. Hora Kabaragala

Hora Kabaragala je poněkud strmější. Leží v centrální části Srí Lanky, v hornaté oblasti, mezi městem Kandy a Matale. Přestože Kabaragala dosahuje pouhých 1 500 metrů a nepatří mezi nejvyšší hory Srí Lanky, nabízí malebné výhledy na okolní krajinu. Při dobrém počasí jsou výhledy do okolí obzvláště působivé. Cesta na vrchol vede skrze bujný les, okolo mnoha vodopádů a horských potoků. Zaručeně si tak samotný výstup užijete.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář