24. srpna 2023, Bratislava
4 minutes read
#BambarakandaWaterfall #GartmorWaterfall #přírodníklenoty #RavanaWaterfall #top4

3+1 vodopády Srí Lanky, které stojí za to vidět

Srí Lanka je překrásnou zemí. Právem se jí přezdívá Perla Indického oceánu. Lidé ji vyhledávají především kvůli okouzlující přírodě. Jedním takovým klenotem, který rozhodně stojí za vidění, jsou i vodopády. Představíme vám 3 a 1 vodopád, které stojí za návštěvu.

1. Nejkrásnější Gartmorské vodopády

Gartmorské vodopády jsou nejkrásnějšími vodopády na Srí Lance. Nachází se přibližně 80 km jižně od města Kandy a téměř vedle jedné z největších turistických atrakcí, a sice Adamova vrchu. Oproti Adamovu vrchu sem ale proudí menší množství turistů, a tak si jejich krásu můžete skutečně vychutnat. Oba vodopády se rozlévají do přehrady Maskeliya. Gartmorské vodopády jsou jinak souhrnným názvem pro Gartmorský a Morayský vodopád, který se nachází pouhých 500 metrů na západ od Gartmorského.

Gartmorské vodopády jsou rozděleny do dvou částí. Spodní část tvoří 30 m vysoký sráz, horní část je poté přírodním bazénem, v němž se můžete vykoupat a vychutnat si tak nádherné chvilky v přírodě s impozantním výhledem. Tyto dvě části jsou přístupné z různých míst. Doporučujeme nejdříve navštívit spodní část vodopádů a poté se vydat do horní části a užít si koupele v přírodním bazénu.

Gartmorský vodopád
Zdroj: reddit.com – r/srilanka – Gartmorské vodopády

2. Nejvyšší vodopád Bambarakanda Ella

Vodopád Bambarakanda Ella se nachází v okrese Kalupahana, v malebné krajině národního parku Horton Plains. Se svojí výškou, která dosahuje 263 metrů se jedná o nejvyšší vodopád na Srí Lance. Nadšení při pohledu na vodu řítící se z útesu hory v kopcovité krajině je zaručené. Vodopád doporučujeme navštívit v období od března do května, kdy je ve své největší kráse. Naopak je dobré se vyhnout návštěvě od listopadu do února.

Kromě působivých fotografií této scenérie je vodopád Bambarakanda Ella báječným útočištěm pro rodinné pikniky. Pod vodopády se nachází přírodní jezírko, ve kterém si můžete užít koupání a mnoho zábavy.

 

3. Nejširší vodopád Ravana

Dalším srílanským klenotem, který vám svojí krásou vyrazí dech, je Ravanský vodopád. Okouzlující kaskády známé jako Ravana Ella patří mezi nejfotografovanější vodopády, neboť se nacházejí poblíž hlavní silnice spojující pahorkatinu s jižními pláněmi. Mimo jiné si drží své prvenství, co se šířky týká. Má také obdivuhodnou výšku, a sice 82 metrů. Pod vodopádem se nachází jezírko, v němž se můžete vykoupat. Pro nejlepší podmínky doporučujeme Ravanský vodopád navštívit v dubnu, kdy se teploty pohybují okolo příjemných 25 °C.

Vodopád Ravana Ella se nachází v krásném prostředí, uprostřed deštných pralesů a pastvin. V období dešťů připomíná květ Areky s vadnoucími okvětními lístky. Zdejší flóra zahrnuje orchideje, eben, hedvábí a mnoho léčivých rostlin používaných v Ajurvédě. Pozor si dávejte na opice, které se vám mohou snažit ukrást jídlo.

Ravana falls
Zdroj: jonnymelon.com – Ravana vodopád

4. Nejnavštěvovanější vodopád Diyaluma

Ve vnitrozemí Srí Lanky se nachází další z vodopádů, který doporučujeme při pobytu na Srí Lance navštívit. Vodopád Diyaluma je kaskádovitého charakteru a dosahuje výšky přibližně 220 metrů. Jedná se tak o druhý nejvyšší vodopád na Srí Lance. Úchvatná jsou především přírodní jezírka na vrcholu, v nichž se můžete vykoupat a ze kterých můžete pozorovat nádherné okolní panorama. Již v první části vodopádu je řada jezírek, v nichž si můžete zaplavat či dokonce skočit z jednoho bazénu do níže položeného bazénu.

Některá jezírka jsou dokonce položena na úplném okraji. Do nich se také můžete ponořit, avšak dávejte si dobrý pozor, aby nedošlo k neštěstí. Doporučujeme si přírodní bazénky spíše jen prohlédnout a pokračovat do těch bezpečněji položených. Rozhodně nedoporučujeme k vodopádu chodit za tmy či sami, neboť v této oblasti se pohybují sloni.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář