24. srpna 2023, Bratislava
4 minutes read
#dobrodružství #horolezectví #potápění #safari #trekking

Zážitky pro dobrodruhy aneb zažijte Srí Lanku jinak

Srí Lanku mají v oblibě dobrodruzi. Je totiž zemí, která se pyšní mnoha místy, které stojí za to probádat. Máte-li v sobě duši dobrodruha a nebaví-li vás jen tak nečinně ležet na pláži, máme pro vás aktivity v přírodě, při nichž vám stoupne adrenalin.

Projížďka korunami stromů v pralese

Zipline jistě ocení všichni, kteří milují přírodu a pocit naprosté volnosti. Jedná se o lanový most, který umožňuje dobrodruhům projíždět vzduchem na ocelových lanech, které jsou napnuté mezi vysokými stromy. Je tak možné obdivovat nepředstavitelnou krásu srílanských pralesů z nejneobvyklejší perspektivy, a sice ze vzduchu.

Husté lesy protínají křišťálově čisté řeky. Lesy jsou plné rozmanitých rostlin a ptáků. Při jízdě si zároveň užijete pohled na okolní hory. Rozhodně je tak co vidět. Některé zipline trasy mohou dosahovat výšky až několik desítek metrů nad zemí, což celému zážitku dodává správný punc adrenalinu. Tuto zábavu si můžete užít v zalesněné oblasti Kitulgala nacházející se v západní části Srí Lanky.

Zdroj: pixabay.com – bongsace - zipling

Trekking v Národním parku Horton Plains

Ti, kteří mají v lásce trekking, by rozhodně neměli vynechat návštěvu Národního parku Horton Plains ve střední části Srí Lanky. Toto místo je považováno za jeden z nejúžasnějších přírodních zázraků, které nabízí nejen dobrodružství, ale také úchvatné výhledy. Náročnější je cesta k Patnému, vysokému skalnatému vrcholu, z něhož je nádherný výhled na rozlehlé nížiny a okolní kopce. Doporučujeme nevynechat ani Baker´s Falls, vodopád, který vytváří osvěžující atmosféru a poskytuje výborné místo pro relaxaci.

Na skalnaté vyhlídce World´s End se vám naskytne dechberoucí výhled na hluboké údolí a okolní hory. V blízkosti World´s End se nachází skalní stěna Mini World´s End, která je menší a také velmi malebná.

 

Výlet na Safari v Národním parku Yala

Toužíte-li po pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí, nejlepším místem na Srí Lance je Národní park Yala, v němž se nachází safari. Můžete očekávat setkání s divokými slony, levharty, krokodýly a různými druhy ptáků. Co se pozorování levhartů týká, jedná se

dokonce o jedno z nejlepších míst na světě. Srílanský levhart poté patří mezi největší a nejvzácnější kočkovité šelmy světa. Právě v Safari můžete spatřit, jak se prohánějí travnatými pláněmi nebo odpočívají ve stínech stromů.

Zajímavou podívanou je také noční safari, které vám umožní zažít divokou zvěř skrývající se ve dne (noční šelmy a ptáci) při lovu. Sedněte do jeepu a vydejte se do divočiny. Bude to jízda!

Zdroj: pixabay.com – RomanBader – Safari v Národním parku Yala

Potápění u pobřeží Pigeon Island

Pro ty, kteří na Srí Lanku přijeli především kvůli vodním radovánkám tu z dobrodružství máme potápění. Pigeon Island se nachází poblíž Trincomalee, na východním pobřeží Srí Lanky a je vodním rájem. V křišťálově čistých vodách se nachází úžasný korálový útes s pestrým podmořským životem. Ke spatření jsou zde tropické ryby, želvy, úhoři, rejnoci a mořští koníci.

Nemožné není spatřit ani žraloka obrovského, stěhovavého nebo stříbřitého. Ovšem pokud máte zájem o pozorování žraloků, informujte se u místních potápěčských center a průvodců, kteří o jejich pohybech mají informace.

 

Horolezectví v horách Ella

Ella je malebnou oblastí s horskými vrcholy a zelenými kopci, které jsou naprosto ideální pro horolezce. Malý Adamův vrch je poté pro horolezectví jednou z nejoblíbenějších destinací v oblasti Ella. Není tak náročný jako Adamův vrch, a tak se skvěle hodí i pro méně zkušené horolezce. Pro ty, kteří si chtějí dát skutečně do těla, tu je Ella Rock, delší a náročnější trek. Celá tato trasa může trvat i několik hodin a vyžaduje lepší fyzičku.

Dalším skvělým místem a výzvou je Ravana Rock. Cestou spatříte jedinečné vodopády Ravana Falls a po zdolání hory po strmém svahu budete odměněni výhledem na krásné zelené údolí.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář