13. ledna 2024, Bratislava
4 minutes read
#Arugambay #Hikkaduwa #Mirissa #Top5 #Weligama

5 TOP najlepších pláží pre milovníkov surfingu

Jste-li milovníky aktivního odpočinku a máte-li v oblibě surfování, Srí Lanka je přímo rájem pro surfaře. Nabízí nespočet míst s idylickými plážemi, které vybízejí k tomu, abyste si užili ve vlnách Indického oceánu. My vám představujeme 5 TOP nejlepších pláží, s jejichž návštěvou chybu rozhodně neuděláte.

1. Arugam Bay – surfařský ráj na východě

Kousek od klidného městečka Puttivil na východním pobřeží Srí Lanky v okrese Ampara se za palmovými háji ukrývá zátoka Arugam Bay s naoranžovělým pískem. Pláž Arugam Bay je jednou z nejznámějších a neoblíbenějších surfovacích destinací v zemi. Pláž nabízí hned několik surfařských bodů, z nichž nejvýraznějším je Main Point, kde se lámou vlny, a tak je ideálním místem pro surfaře všech úrovní. Pro ty zkušenější tu je Pottuvil Point, kde mohou sjíždět výjimečně veliké vlny.

Hlavní sezóna trvá od května do října, v červenci se na této pláži poté konají mezinárodní surfařské závody, které stojí za to vidět.

2. Hikkaduwa – surfing a život pod vodou

Pláž Hikkaduwa se nachází na jihozápadním pobřeží Srí Lanky. Původně se jednalo rybářskou vesničku, dnes je Hikkaduwa malým městem nabízejícím svým návštěvníkům širokou škálu vodních sportů, z nichž nejpopulárnější je právě surfování, pro které je hojně navštěvovaná. Pyšní se také bohatým podmořským životem s korálovými útesy. Proto zde doporučujeme šnorchlování nebo potápění. Zcela vhodná je pro začátečníky, neboť vlny na Hikkaduwa pláži jsou konzistentní a skvěle tak umožňují surfařům zdokonalovat své dovednosti.

Nejlepší podmínky pro surfování zde jsou od listopadu do března. Na potápění je potom nejvhodnější doba od listopadu do dubna.

Zdroj: pixabay.com – lapping - Hikkaduwa

3. Mirissa – surfování a relaxace v jednom

Mirissa patří mezi místa, která jsou zcela vhodná zejména pro začátečníky, na své si ale přijdou i zkušení surfaři. Nabízí totiž přímo skvělé podmínky pro surfování. Vlny se lámou těsně u břehu, takže se v Mirisse dá koupat a oddávat vodním radovánkám, včetně šnorchlování. Na své si přijdou i ti, kteří si libují v nočním životě. V Mirisse je hned několik barů, ale také restaurace a obchody.

Zajímavým zážitkem je také pozorování modrých velryb a delfínů, které je možné spatřit od listopadu do dubna. Mimo jiné Mirissa patří mezi nejkrásnější pláže na Srí Lance.

 

4. Weligama – surfování pro začátečníky

Pláž Weligamu si oblíbí zejména začátečníci. Ukrývá se na jižním pobřeží Srí Lanky a je známá jako Písečná vesnice, kterou omývají klidné vody. Vlny se lámou až dál od pobřeží, a tak jsou zde ideální podmínky pro ty, kteří se surfovat teprve učí. Místní surfové školy navíc nabízejí lekce a půjčují vybavení. Dno Weligami se pomalu svažuje dolů, vytváří tak naprosto skvělé podmínky pro šnorchlování. Poutavou podívanou jsou poté rybáři posedávající na dřevěných kůlech zatlučených do mořského dna trpělivě vyčkávající na svůj úlovek.

V zimní sezóně od listopadu do dubna má Weligama nejlepší podmínky pro surfování, avšak vlny jsou větší. Hodí se tak pro zkušenější surfaře, kdežto v letní sezóně, tedy od května do října jsou vlny menší.

Zdroj: reddit.com – Acceptable_Help_5437 - Weligami

5. Unawatuna – surfování v dechberoucí přírodě

Tyrkysové vody na pláži Unawatuna obklopené bílým pískem a palmami jsou doslova rájem pro milovníky nádherné přírody. Oblast se vřele doporučuje pro šnorchlování a také potápění. Spatřit je možné například vrak nákladní lodi Lord Nelson. Vyzkoušet si také můžete vodní sporty nebo absolvovat kurz potápění. Na své si zde přijdou také surfaři. Vlny na pláži Unawatuna nejsou příliš veliké, a tak si surfování mohou vychutnat jak začátečníci, tak zkušenější surfaři.

Nejvhodnějším obdobím pro surfování je srpen až listopad, kdy jihozápadní monzun většinou způsobuje silnější vlny. I tak můžete ale v tomto období na Srí Lance zažít krásné dny.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář