24. srpna 2023, Bratislava
4 minutes read
#ČervenáMešita #Colombo #Gangaramaya #NárodníMuzeum #Vihamarahadevi

Návšteva Colomba alebo čo všetko vám môže ponúknuť srílanská metropola

Srí Lanka je mezi turisty velmi oblíbenou destinací. Za návštěvu rozhodně stojí také srílanské hlavní město Colombo, kulturní a ekonomické centrum Srí Lanky, které nabízí řadu zajímavostí a aktivit. Co vše vám může nabídnout srílanská metropole?

Pevnost Galle

Pevnost Galle je jednou z nejvýraznějších ikon Colomba. Jedná se o starobylou pevnost, kterou postavili v roce 1663 Portugalci. Později byla rozšířena Holanďany, po nichž je dodnes pojmenováno mnoho ulic. Procházka po hradbách je úchvatná. Naskytne se vám krásný výhled na oceán a město. Obdivovat můžete také ulice lemované původními domy, v nichž dnes jsou stylové obchůdky, restaurace a muzea.

Právě zde se také nachází nejstarší maják na Srí Lance, který patří mezi nejproslulejší místa, co se týká procházek a úchvatné podívané na západ slunce. Dalším krásným místem je japonská Pagoda Míru postavená na vrcholku kopce Rumassala, z něhož je nádherný výhled na oceán. Tato monumentální bílá stavba byla postavena tak, aby vyzařovala čistotu a vyrovnanost. Dostanete se k ní buď hezkou procházkou, či autem.

Chrám Gangaramaya

Jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Colombu, který stojí za návštěvu, je Gangaramaya. Na místě můžete obdivovat tisíce soch a artefaktů různých architektonických stylů, včetně sinhalštiny, tamilského, indického, čínského a thajského, a dostat se do naprosté harmonie a klidu. V chrámu probíhají meditační setkání. Možná při troše štěstí se budete moci některého také zúčastnit.

Park Viharamahadevi. Zdroj: wikipedie.cz - Sharmilan M

Park Viharamahadevi

Budete-li si potřebovat odpočinout od ruchu velkoměsta, přímo v srdci Kolomba se nachází zelená oáza, park Viharamahadevi. Jedná se o největší a nejzelenější park ve městě. Klid, který nabízí, je přímo balzámem na duši. Můžete se jím projít, uspořádat piknik či obdivovat místní přírodu. Park Viharamahadevi je plný krásných soch, fontán a květinových zahrad, které místu dodávají na půvabu. Je tak ideálním místem pro relaxaci.

 

Červená mešita

Červená mešita nebo také Jami Ul-Alfar je oblíbenou turistickou atrakcí. Tato nádherná a impozantní stavba se z ulice zcela vyjímá. Vyniká nejen svojí jedinečnou architekturou, ale rovněž atypickou červenobílou barvou, která v pruzích lemuje celou stavbu. Úchvatná je také svojí bohatou historií a kulturou, která nemůže nezaujmout. Její návštěva se rozhodně vyplatí.

Červená mešita Zdroj: wikipedia.cz

Místní trhy

Hlavní město nabízí nespočet typického srílanského zboží a gastronomických zážitků. Nejlépe si je vychutnáte na místních trzích, kde se připravují tradiční srílanské pokrmy. Nejproslulejší jsou trhy ve čtvrti Pettah. Ulice této čtvrti jsou plné lidí procházejících se kolem stánků s jídlem, obchodů s ovocem, oblečení, látkami, kořením a jiným zbožím. Návštěvníci na nich mohou sehnat vše a opravdu levně. Z pokrmů nezapomeňte ochutnat především „kottu roti“, směs vytvořenou z nakrájených placek, masa, zeleniny a koření.

 

Národní muzeum

Národní muzeum v Kolombu je největším a nejstarším muzeem na Srí Lance vůbec. Muzeum se pyšní bohatou sbírkou historických a kulturních artefaktů, včetně starověkých soch, mincí a zbraní. Rozhodnete-li se muzeum navštívit, uvidíte tradiční srílanská umění a řemesla, a objevíte fascinující historii této exotické země.

Chrám Captain´s garden Zdroj: wikipedia.cz – Jade Dsa

Chrám Captain´s garden

Malebný hinduistický chrám, známý také jako Srí Kaileswaran, se nachází v srdci Kolomba. Je významným místem náboženského zájmu a jeho bohatě zdobená architektura přitahuje mnoho návštěvníků. Úchvatné sochy a malby zdobí jeho exteriér i interiér. Rozhodně tak budete mít co obdivovat.

Source: emarkanalytics.com
Foto: unsplash.com
Preview picture: unsplash.com
Tags: technology, top10

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář