9. dubna 2024,
7 minutes read

Podrobný průvodce: Poznejte národní parky na Srí Lance

Srí Lanka je známá svou bohatou přírodou, která zahrnuje deštné pralesy, hory, pláže a moře. V zemi se nachází také několik národních parků, které nabízejí jedinečnou příležitost k pozorování divoké zvěře.

V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o národních parcích na Srí Lance. Seznámíte se s jednotlivými parky, jejich faunou a flórou a také s praktickými informacemi pro návštěvníky.

Pokud se chystáte na Srí Lanku, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu některého z národních parků. Je to skvělý způsob, jak poznat krásy místní přírody a nahlédnout do života divoké zvěře.

Národní park Yala: Nejlepší místo na pozorování divoké zvěře na Srí Lance

Národní park Yala je nejznámějším národním parkem na Srí Lance a je domovem pro bohatou a rozmanitou faunu a floru. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova a tvoří domov pro ohromující počet divoké zvěře. Můžete zde spatřit slony, leopardy, medvědy či krokodýly a mnoho dalších druhů. A navíc, park je také velmi bohatý na druhy ptáků, což ocení především milovníci birdwatchingu.

Safari v národním parku Yala je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Srí Lance. Během safari můžete prožít nezapomenutelné dobrodružství! Vydat se za divokými zvířaty a být svědkem jejich přirozeného chování. Vstoupit do tohoto exotického prostředí je zážitek, který si budete pamatovat hodně dlouho.

Národní park Udawalawe: Ráj pro slony

Národní park Udawalawe se nachází ve střední části Srí Lanky a je jedním z nejlepších míst na pozorování slonů v zemi. Park je známý svou populací asijských slonů a poskytuje ideální prostředí pro jejich život.

Návštěvníci zde mají možnost projet se safari vozidlem a sledovat slony v jejich přirozeném prostředí. Park je také domovem mnoha dalších druhů zvířat, včetně buvolů, ptáků a plazů.

Národní park Horton Plains: Konec světa

Národní park Horton Plains se nachází ve vysokohorské oblasti Sri Pada a je znám svou nádhernou krajinou a jedinečnými přírodními útvary. Nejslavnější atrakcí parku je vyhlídka pojmenovaná „World’s end“ v překladu „Konec světa, která nabízí malebný výhled na hluboké údolí a okolní hory. Park je také oblíbeným místem pro trekking, přičemž nejznámější je právě tzv. World’s End, což je 9 km dlouhá trasa vedoucí k útesu s překrásným výhledem do údolí s hloubkou 870 metrů.

Tato úchvatná lokalita přináší návštěvníkům zážitek, který nemají šanci zažít nikde jinde. Pro milovníky přírody a dobrodružství je národní park Horton Plains skutečným klenotem.

Národní park Minneriya: Shromáždění slonů

Národní park Minneriya se nachází na severu Srí Lanky a je známý pro své slavné shromážďování slonů. V období sucha dochází k migraci slonů do parku, kde se shromáždí v blízkosti Minneriya Tank, což je umělá vodní nádrž.

Návštěvníci mají při safari v tomto parku vynikající příležitost pozorovat tyto majestátní zvířata v jejich přirozeném prostředí a sledovat jejich chování. Park je také domovem dalších druhů zvířat, včetně damanů, jezevců a ptáků.

Národní park Wilpattu: Největší národní park na Srí Lance

Národní park Wilpattu se nachází na severozápadě Srí Lanky a je největším národním parkem v zemi. Tento nádherný park je známý svou rozmanitou přírodou, která zahrnuje bažiny, jezera, pláže a lesy. Je tedy ideálním místem pro všechny přírodovědce a milovníky krásné krajiny.

Národní park Wilpattu je domovem obrovského množství divokých zvířat, například slonů, leopardů a krokodýlů. Pokud se rozhodnete podniknout safari v tomto parku, budete mít možnost pozorovat tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí a prozkoumávat krásu a pestrost přírody. Nezapomenutelné dobrodružství je garantováno!

Národní park Kumana: Ráj pro milovníky ptáků

Národní park Kumana se nachází na východním pobřeží Srí Lanky a je známý jako ráj pro milovníky ptáků. Tento park je domovem více než 200 druhů ptáků, včetně mnoha vzácných a ohrožených druhů. Pro milovníky přírody a pozorování ptáků je Kumana ideálním místem, kde mohou sledovat zpěv těchto křehkých tvorů a pozorovat jejich fascinující chování přímo v jejich přirozeném prostředí.

Návštěvníci parku Kumana mají při safari možnost spatřit pestrou paletu ptáků v jejich přirozeném životním prostředí, což představuje úžasnou možnost pro milovníky birdwatchingu. Kromě ptáků je park také domovem jiných zvířat, jako jsou sloni, jeleni a vodní buvoli, což přináší ještě více dobrodružství a rozmanitosti do každodenního safari.

Průvodce po národních parcích na Srí Lance

Při návštěvě národního parku na Srí Lance je nutné si objednat průvodce. Průvodce vám pomůže se bezpečně pohybovat po parku a zároveň vám poskytne informace o místní fauně a flóře.

Průvodce vám pomůže:

  • Seznámit se s pravidly parku a dodržovat je
  • Vyhnout se nebezpečí, například kontaktu s divokou zvěří
  • Najít nejlepší místa k pozorování zvířat
  • Naučíte se o různých druzích zvířat a rostlin, které v parku žijí

Doporučujeme si průvodce objednat předem, zejména pokud plánujete návštěvu v hlavní sezóně.

Hledáte-li dobrodružství a nezapomenutelné zážitky v přírodě, národní parky na Srí Lance jsou pro vás to pravé místo. Tato exotická země nabízí širokou škálu parků s bohatou flórou a faunou, kde můžete objevovat divokost a krásu přírody. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou cestu po národních parcích Srí Lanky.

Zarezervujte si pobyt ještě dnes!

FAQ

Jaké druhy divoké zvěře mohu pozorovat v národním parku Yala?

V národním parku Yala můžete pozorovat různé druhy divoké zvěře, včetně slonů, leopardů, medvědů a krokodýlů. Park je také domovem bohaté rozmanitosti ptáků.

Je safari v národním parku Yala oblíbenou turistickou atrakcí na Srí Lance?

Ano, safari v národním parku Yala je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Srí Lance. Návštěvníci mají možnost pozorovat divokou zvěř a prožít nezapomenutelné dobrodružství v exotické přírodě.

Kde se nachází národní park Udawalawe?

Národní park Udawalawe se nachází na hranici provincií Sabaragamuwa a Uva ve střední části Srí Lanky. Park je vzdálený asi 165 kilometrů od Kolomba, hlavního města Srí Lanky.

Jaký je hlavní druh zvířat v národním parku Udawalawe?

Národní park Udawalawe je známý svou populací asijských slonů, kteří zde žijí v ideálním prostředí.

Jaké aktivity mohu podniknout v národním parku Horton Plains?

V národním parku Horton Plains můžete podniknout trekking a prozkoumat nádhernou krajinu. Nejznámější je tzv. World’s End, která nabízí překrásný výhled na hluboké údolí a okolní hory.

Kde se nachází národní park Minneriya?

Národní park Minneriya se nachází v centrální části Srí Lanky, konkrétně v provincii North Central. Park je vzdálený asi 180 kilometrů od Kolomba, hlavního města Srí Lanky.

Proč je národní park Minneriya známý?

Národní park Minneriya je známý pro své slavné shromáždění slonů, které se koná v období sucha kolem umělého vodního nádrže Minneriya Tank.

Co můžu očekávat při safari v národním parku Wilpattu?

Při safari v národním parku Wilpattu můžete očekávat pozorování různých druhů divoké zvěře, jako jsou sloni, leopardi, krokodýli a mnoho dalších. Park je také znám svou rozmanitou přírodou, včetně bažin, jezer, pláží a lesů.

Proč je národní park Kumana rájem pro milovníky ptáků?

Národní park Kumana je domovem více než 200 druhů ptáků, včetně mnoha vzácných a ohrožených druhů. Je ideálním místem pro pozorování ptáků v jejich přirozeném prostředí.

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář