9. dubna 2024,
6 minutes read

Divoká zvířata na Srí Lance, kam jít a co vidět

Srí Lanka je rájem pro milovníky divoké přírody. Tento exotický ostrov nabízí mnoho příležitostí k pozorování divokých zvířat ve svém přirozeném prostředí. V tomto článku se dozvíte, kam jít a co vidět, abyste si svou návštěvu Srí Lanky užili na maximum.

Národní park Yala: Nejlepší místo na světě pro pozorování leopardů

Národní park Yala je nejznámějším a nejnavštěvovanějším národním parkem na Srí Lance. Je domovem pro mnoho zvířat, včetně leopardů, slonů, krokodýlů, buvolů a mnoho druhů ptáků. Yala je známá tím, že má největší hustotu leopardů na světě, takže je velká pravděpodobnost, že zde uvidíte tuto šelmu v jejím přirozeném prostředí.

Při návštěvě tohoto parku zažijete neuvěřitelné pohledy na nejhbitější kočky na světě a okusíte kus skutečné divočiny.

Národní park Minneriya: Úžasný pohled na stovky slonů

Národní park Minneriya se nachází na Srí Lance a je proslulý svým ohromujícím počtem slonů. Tento nádherný park je domovem velké populace slonů, která zde nachází útočiště ve svém přirozeném prostředí. Jednou z nejvýznamnějších událostí v tomto parku je sloní shromáždění, které se koná každoročně v období sucha. Při této události se stovky slonů shlukují u jezera Minneriya Tank, což je jedinečná příležitost pro pozorovatele.

Národní park Minneriya nenabízí pouze pohled na stovky slonů, ale také další bohatou divokou zvěř a malebnou krajinu. Během vaší návštěvy se můžete setkat s různými druhy ptáků a dalšími fascinujícími zvířaty. Prostředí parku je také ideální pro pěší turistiku a procházky, které vám umožní prozkoumat všechny krásy divoké Srí Lanky.

Pinnawala elephant orphanage: Sloni v péči člověka

Pinnawala elephant orphanage je rezervace slonů nacházející se na Srí Lance. Rezervace poskytuje domov opuštěným a zraněným slonům, kteří by jinak neměli šanci přežít ve volné přírodě. Zde se starají o tyto slony a poskytují jim péči a ochranu. Návštěvníci mají možnost vidět tyto pozoruhodné zvířata zblízka a sledovat jejich každodenní rutinu. Pinnawala elephant orphanage je oblíbenou atrakcí pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout slony a podpořit péči o tato nádherná zvířata.

Mirissa a Trincomalee: Ideální místo pro pozorování velryb a delfínů

Mirissa a Trincomalee jsou přímořská města na Srí Lance, která jsou známá svými přírodními zázraky – pozorováním velryb a delfínů. Tyto dvě destinace jsou ideálními místy pro ty, kteří chtějí zažít jedinečný zážitek z pozorování těchto majestátních mořských tvorů ve svém přirozeném prostředí.

Mirisse lze pozorovat velryby během jejich migračního období, které trvá od listopadu do dubna. Tato malebná plážová destinace je oblíbená mezi turisty z celého světa. Výlety lodá na Srí Lance nabízejí nezapomenutelné a blízké setkání s těmito impozantními savci. Ocitnete se tváří v tvář těmto obrovským tvorům, jak vyskakují nad hladinu a splývají s oceánem.

Trincomalee je pak proslulé svými populacemi delfínů, které se zde vyskytují po celý rok. Toto přímořské město je ideální pro ty, kdo touží vidět delfíny ve svém přirozeném prostředí. Vyražte lodí na výlet, který vás zavede do hlubin oceánu, kde můžete zahlédnout tyto chytré a hravé tvory, jak plavou a skáčou ve vlnách.

Navštívit Mirissu Trincomalee je nejenom příležitostí zažít úžasný zážitek, ale také popořit ochranu těchto nádherných mořských živočichů. Srí Lanka je jedinečným místem, kde je možné se setkat se zvířaty jako jsou velryby a delfíni a tyto dvě destinace patří k nejlepším.

Sinharaja Forest Reserve: Skvělé místo na turistiku a pozorování přírody

Sinharaja Forest Reserve je deštný prales nacházející se na Srí Lance. Tento chráněný les nabízí návštěvníkům skvělé příležitosti pro turistiku a pozorování přírody. Jeskynní stezky a procházky podél vodopádů umožňují návštěvníkům objevovat fascinující faunu a flóru této oblasti.

Návštěva Sinharaja Forest Reserve poskytuje autentický pohled na původní srílanské prostředí a možnost vidět mnoho druhů zvířat, ptáků a rostlin, které jsou jedinečné pro tuto oblast. Pro milovníky přírody je toto místo skutečným rájem.

Navštivte Sinharaja Forest Reserve a objevte krásy srílanské divočiny. Vydejte se na výlet v doprovodu zkušeného průvodce, který vám ukáže skrytá místa a poskytne vám informace o této jedinečné oblasti. Během svého putování si vychutnávejte výhledy na malebné vodopády a poslouchejte zvuky lesa, které vás přenesou do pohádkového světa.

Udawalawe National Park: Jedinečná příležitost vidět slony v jejich přirozeném prostředí

Udawalawe National Park na Srí Lance je opravdu jedinečným místem, které nám poskytuje neuvěřitelnou příležitost spatřit slony ve volné přírodě. Tento národní park je domovem obrovské populace slonů, kteří zde žijí v harmonii s prostředím, ve kterém se narodili a vyrostli.

Pokud navštívíte Udawalawe National Park, můžete absolvovat safari v džípu, které vám umožní pozorovat tyto majestátní tvory a sledovat jejich přirozené chování. Průjezd parkem, kdy se sloni procházejí kolem vás, je přímo magický okamžik, který si budete pamatovat navždy.

Kromě slonů Udawalawe National Park nabízí i různorodost dalších zvířat a ptáků. Můžete spatřit překrásně zbarvené ptáky nebo vzácná zvířata, která jsou unikátní pro tuto oblast Srí Lanky. Je to oblíbená destinace pro ty, kteří milují divokou přírodu a chtějí zažít autentické setkání s přírodou v její plné kráse.

FAQ

Jaká divoká zvířata je možné spatřit v národním parku Yala?

V národním parku Yala je možné spatřit především leopardy, ale také různá další zvířata a ptáky.

Kde se nachází národní park Yala?

Národní park Yala se nachází na jihovýchodě Srí Lanky. Leží asi 290 kilometrů od hlavního města Colombo

Proč je národní park Yala ideálním místem pro pozorování leopardů?

Národní park Yala je domovem pro velkou populaci leopardů a nabízí návštěvníkům úžasnou příležitost ke sledování těchto ohrožených šelem ve volné přírodě.

Kdy se koná sloní shromáždění v národním parku Minneriya?

Sloní shromáždění v národním parku Minneriya se koná v období sucha a je jedinečnou událostí, kdy se stovky slonů sbíhají k jezeru Minneriya Tank.

Co je Pinnawala elephant orphanage?

Pinnawala elephant orphanage je rezervace slonů na Srí Lance, která poskytuje domov opuštěným a zraněným slonům.

Proč je Pinnawala elephant orphanage oblíbenou atrakcí pro turisty?

Pinnawala elephant orphanage je oblíbenou atrakcí pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout slony a podpořit péči o tyto nádherná zvířata. Můžete vidět, jak se o slony starají, jak se koupou v řece a jak jsou krmeni.

Kdy a kde lze pozorovat velryby na Srí Lance?

Velryby je možné nejlépe pozorovat v Mirisse během jejich migračního období, které trvá od listopadu do dubna.

Jakou možnost nabízí Trincomalee pro pozorování delfínů?

Trincomalee je proslulá svou populací delfínů, které se zde vyskytují po celý rok a návštěvníci mohou využít výlety lodí na oceán, aby tyto fascinující tvory spatřili.

Co mohu očekávat při návštěvě Sinharaja Forest Reserve?

Při návštěvě Sinharaja Forest Reserve můžete očekávat skvělé příležitosti pro turistiku a pozorování přírody, s možností objevovat fascinující faunu a flóru této oblasti.

Co je tak jedinečné na Udawalawe National Park?

Udawalawe National Park je skvělým místem na Srí Lance, které poskytuje jedinečnou příležitost vidět slony a další zvířata ve volné přírodě.

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář