9. dubna 2024,
11 minutes read

Top 10 nejlepší pláže na Srí Lance, které si nesmíte nechat ujít

Srí Lanka je ostrov, který je známý svými nádhernými plážemi. Každá pláž na Srí Lance má své vlastní kouzlo a nabízí jedinečné zážitky. Zde je seznam nejlepších pláží na ostrově, které byste si neměli nechat ujít.

Pláž Unawatuna: Ideální pro rodiny i dobrodruhy

Jednou z mých oblíbených destinací je pláž Unawatuna. Je to opravdu výjimečné místo, které nabízí ideální kombinaci pro rodiny i dobrodruhy. Pláž Unawatuna má písečnou pláž, klidné moře a mělký vstup do vody, což ji dělá perfektní pro rodiny s dětmi. Děti se mohou vyřádit ve vodě a rodiče si mohou užít relaxaci na pláži. Ale nejen to, pláž Unawatuna také nabízí širokou škálu dobrodružných aktivit. Můžete si například vyzkoušet šnorchlování a objevovat krásný podmořský svět, potápění a zkoumat tajemná místa pod hladinou nebo surfovat na vlnách Indického oceánu.

Nezapomeňte také na místní kulturu, navštívit místní restaurace a ochutnat tradiční srílanskou kuchyni. Mezi mé oblíbené speciality patří mořské plody a Rice and Curry. Určitě si pochutnáte.

Pláž Mirissa: Raj pro pozorování velryb a surfování

Pláž Mirissa je známá jako jedno z nejlepších míst na Srí Lance pro pozorování velryb. Každoročně sem připlouvají velryby, které se přiblíží až ke břehu, což poskytuje jedinečnou příležitost na pozorování těchto nádherných mořských savců.

Ale Mirissa není pouze o velrybách. Je také místem, které láká mnoho surfařů. Díky svým vlnám a vhodným podmínkám je ideálním místem pro surfování. Můžete si zapůjčit surfovací prkno a vyzkoušet si své dovednosti na vlnách Indického oceánu. Kromě surfování si zde také můžete užít šnorchlování a potápění, kde můžete objevovat pestrobarevný mořský život a korálové útesy.

Pláž Bentota: pláž s průzračnou vodou a zlatým pískem

Pláž Bentota je nejen jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance, ale také nabízí průzračnou vodu a jemný zlatý písek. Tato kombinace vytváří ideální podmínky pro relaxaci a koupání. Pokud máte rádi vodní aktivity, Bentota je pro vás také ideální. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, potápění nebo jízdu na banánu. Užít si můžete také plavby na lodi nebo romantické procházky podél pláže.

Pláž Hikkaduwa: Ideální místo pro šnorchlování a potápění

Pláž Hikkaduwa je jedno z nejlepších míst na Srí Lance pro šnorchlování a potápění. Pod hladinou můžete objevovat korálové útesy, pestrobarevné ryby a další mořský život. Je to opravdu fascinující a nezapomenutelný zážitek, který vám umožní prozkoumat bohatství srílanského podmořského světa.

Šnorchlování je ideální aktivitou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy podmořského světa bez potřeby potápěčského vybavení. Stačí si vzít šnorchl a brýle a můžete se ponořit do podmořského světa Hikkaduwy. Uvidíte úžasné korálové útesy s různými tvary a barvami a potkáte pestrobarevné ryby, korály a mořské želvy. Je to nezapomenutelný pohled, který si jistě uchováte v paměti.

Pokud jste zkušenější plavci a rádi byste prozkoumali podmořský svět ještě více, potápění je pro vás tou pravou aktivitou. Hikkaduwa nabízí výborné podmínky pro potápění, včetně výuky potápění pro začátečníky i pokročilé potápěče. Pod vodou se můžete kochat fascinujícími podmořskými světem. Je to skvělý způsob, jak objevovat a prožívat podmořský svět Srí Lanky.

Pláž Nilaveli: Super místo pro relaxaci

Pláž Nilaveli je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Tato pláž je méně navštěvovaná, což zaručuje klid a poklidnou atmosféru. Svojí písečnou pláží, modrou vodou a palmami vám dává pocit úniku z rušného světa. Můžete si zde užít lenošení na pláži, procházky podél pobřeží nebo si zahrát vodní sporty, jako je například plachtění na prkně.

Pláž Arugam Bay: Mekka pro surfaře

Pláž Arugam Bay je známá jako mekka pro surfaře na Srí Lance. Tato pláž láká mnoho nadšených surfařů z celého světa díky svým vlnám a dobrým podmínkám pro surfování. Můžete si zde půjčit prkno a vyzkoušet si surfování na vlnách Indického oceánu.

Arugam Bay nabízí také přátelskou a relaxační atmosféru, takže si zde můžete užít nejen surfování, ale také klidnou plážovou atmosféru a přátelské setkání s ostatními surfaři.

Tangalle: Místo s krásnou přírodou

Tangalle je místem, kde můžete zažít krásnou přírodu a klid. Tato pláž je obklopena zelenou vegetací a nabízí klidné prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Tangalle nabízí úžasný únik do přírody. Můžete se procházet po pláži a vnímat klidné prostředí, nebo se vydat objevovat okolní tropickou vegetaci až k vyhlídkám na moře. Krásné západy slunce přinášejí magickou atmosféru, kterou si můžete vychutnat při večerních procházkách podél pláže. Kromě toho si zde můžete vychutnat čerstvé mořské plody a tradiční srílanskou kuchyni.

Pláž Pasikuda: Ideální pro rodiny s dětmi

Pláž Pasikuda je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Nabízí klidné a bezpečné prostředí s mělkou vodou. Děti se zde mohou volně pohybovat, stavět pískové hrady a nerušeně si hrát v písku. Pasikuda je rovněž skvělou pláží pro plavání dětí, protože voda je zde příjemně teplá a přítomnost vysokých vln je minimální. Rodiče si na této pláži mohou užívat relaxace a pohodlně se opalovat.

Pláž Pasikuda je také ideálním místem pro rodinné aktivity, jako je šnorchlování, kde se děti mohou dozvědět o podvodním světě a pozorovat různé mořské živočichy. Další oblíbenou aktivitou pro rodiny s dětmi je jízda na banánu, která poskytuje nekonečnou zábavu hlavně pro děti.

Na této pláži si každý člen rodiny najde něco, co ho zabaví a přinese mu radost. Pasikuda je skutečnou rodinnou pláží na Srí Lance, kterou lze doporučit každému, kdo tráví dovolenou s dětmi na této krásné tropické destinaci.

Pláž Weligama: Skvělá pláž pro surfování

Pláž Weligama je jednou z nejznámějších surfařských destinací na Srí Lance. Díky své vleké pláži a stálým vlnám je ideální pro začátečníky i pokročilé surfaře.

Na pláži Weligama naleznete mnoho surfařských škol, kde se můžete naučit surfovat od profesionálů. Surfování na Weligama je nejen vzrušující, ale také skvělým způsobem, jak utužit své dovednosti a prozkoumat okolní krajinu. Zdejší pláže jsou rovněž vhodné pro výuku surfování pro začátečníky a tak se můžete bez obav pustit do nového sportu.

Tato pláž vám poskytne nejen nezapomenutelné zážitky na vodě, ale také možnost poznat nové lidi a sdílet svou vášeň pro surfování. Weligama není jen o surfování, můžete si zde také vychutnat místní kulturu a srílanskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací v okolí a mnoho dalších aktivit.

 

Pláž Uppuveli: Tichá a klidná pláž

Pláž Uppuveli je jednou z nejklidnějších a nejtišších pláží na Srí Lance. Pokud hledáte úplný odpočinek a relaxaci, je to pro vás ideální místo. Na této pláži si můžete užít klidnou atmosféru a uniknout od ruchu a shonu všedního života.

Odpočívejte na vyhřátém písku, poslouchejte šumění vln, nechte se hýčkat slunečními paprsky a nechte své myšlenky volně plynout. Tu a tam se můžete vydat na krátkou procházku podél pláže a vychutnávat si krásu přírody a okolního prostředí. Pláž Uppuveli je opravdu magickým místem pro romantický pobyt, kde se můžete soustředit pouze na sebe a svou duši.

Jestliže se cítíte vyčerpaní z rychlého tempa moderního života, pak je Uppuveli bezpochyby místem, kde můžete najít klid a únik od ruchu a stresu. Neváhejte strávit pár chvilek relaxací a dovolte si dokonalou harmonii na této nádherné pláži, která vás obklopí klidem a tichem. Vydejte se na nepopsatelnou dovolenou u pláže Uppuveli a zanechte za sebou starosti všedního života.

FAQ

Jaké jsou nejlepší pláže na Srí Lance?

Nejlepší pláže na Srí Lance jsou Unawatuna, Mirissa, Bentota, Hikkaduwa, Nilaveli, Arugam Bay, Tangalle, Pasikuda a Weligama a v neposlední řadě pláž Uppuveli.

Co je tak speciálního na Unawatuna pláži?

Pláž Unawatuna je jednou z nejlepších pláží na Srí Lance, která nabízí ideální kombinaci pro rodiny i dobrodruhy. Je vhodná pro rodiny s dětmi díky svojí písečné pláži, klidnému moři a mělkému vstupu do vody.

Proč je pláž Mirissa populární?

Mirissa je pláž na jihu Srí Lanky a je známá jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb. Každoročně sem připlouvají velryby. Tyto mořští obři se přibližují až ke břehu, což poskytuje turistům jedinečnou příležitost pozorovat je v jejich přirozeném prostředí.

Co Bentota pláž nabízí?

Pláž Bentota je jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance. Nabízí průzračnou vodu a jemný zlatý písek, což vytváří ideální podmínky pro relaxaci a koupání. Pokud máte rádi vodní aktivity, Bentota je pro vás ideální.

Jaká je atmosféra na Hikkaduwa pláži?

Pláž Hikkaduwa je známá jako jedno z nejlepších míst na Srí Lance pro šnorchlování a potápění. Pod hladinou můžete objevovat krásné korálové útesy, pestrobarevné ryby a další mořský život.

Jaká je pláž Nilaveli?

Pláž Nilaveli je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Tato pláž je méně navštěvovaná, což zaručuje klid a poklidnou atmosféru. Svojí písečnou pláží, modrou vodou a palmami vytváří pocit úniku z rušného světa.

Proč je Arugam Bay pláž známá jako surfařský ráj?

Pláž Arugam Bay je známá jako mekka pro surfaře na Srí Lance. Láká mnoho nadšených surfařů z celého světa díky svým vlnám a dobrým podmínkám pro surfování. Můžete si zde půjčit prkno a vyzkoušet si surfování na vlnách Indického oceánu.

Co je zajímavého na pláži Tangalle?

Tangalle je místem, kde můžete zažít krásnou přírodu a klid. Tato pláž je obklopena zelenou vegetací a nabízí klidné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Můžete si zde užít procházky po pláži nebo zkoumat okolní přírodu. Tangalle je také známé svými krásnými západy slunce, které jsou jedinečným zážitkem.

Co nabízí pláž Pasikuda?

Pláž Pasikuda je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Je to klidná a plochá pláž s mělkou vodou, která je bezpečná pro malé děti. Děti se mohou bavit stavěním pískových hradů, hraním v písku a plaváním v teplé vodě.

Co je zajímavého na pláži Weligama?

Weligama pláž je známá svými písečnými plážemi, klidným mořem a malebnými scenériemi. Je ideální pro opalování, plavání a surfování. Nabízí také profesionální surfařskou školu, kde si můžete zapůjčit surfovací prkno a naučit se základům tohoto sportu.

Co je tak výjmečného na pláži Uppuveli?

Pláž Uppuveli je známá svým tichem a klidem. Je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tato pláž nabízí příležitost užít si klidnou atmosféru a odpočívat na slunečním písku. Uppuveli je ideální pro ty, kdo hledají klid a únik od rušného světa.

Blog

Nechte se inspirovat naším blogem a objevte kouzlo Srí Lanky. Najdete zde tipy na výlety, recepty na srílanské speciality, rady pro turisty a mnoho dalšího.

Sleeping elephant beach resort

Rezervujte si kousek ráje již dnes

Přijeďte a objevte kouzlo Sleeping Elephant Beach Resortu, kde pohodlí a příroda tvoří dokonalou harmonii. Staneme se součástí vašich nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na vás!

Rezervace

Najděte nás na mapě

Vaši oázu klidu a pohody najdete na tomto místě.

Zobrazit

Potřebujete poradit?

Můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně ubytování, aktivit nebo služeb. Vždy vám rádi odpovíme.

Formulář